Aktuálně

ADÉLKA A BARČA, ČESKÉ NADĚJE NEDĚLNÍHO RÁNA


V kategorii ženských nadějí do 23 let bude mít Česká republika hned dvě želízka v ohni. Zkušenější Barboru Průdkovou z týmu Superior MTB a Adélu Šafářovou, která reprezentuje barvy Nutrend Specialized.

Právě pro mladší, teprve osmáctiletou bikerku Adélku, to bude premiéra ve Světovém poháru v kategorii U23. Vloni měla ve Vysočina Aréně svou velkou premiéru při mistrovství světa. Jenže na to nevzpomíná dobře, z medailové pozice jí srazil defekt a nakonec dojela na 14. místě. Letos tak doufá, že výsledek bude příjemným překvapením.

"Bude to můj první svěťák v U23, takže spokojená budu, když se mi nic nestane, žádný defekt a budu vědět, že jsem v závodě nechala vše, žádný zásádní cíl si nedávám. Nikdy jsem ještě neměla srovnání se všema holkama do 23let, takže i pro mě bude v cíli výsledek překvapením a doufám, že příjemným," říká Adéla, která přechod z juniorské kategorie zatím zvládá na jedničku.

"S dosavadními výsledky jsem zatím hodně spokojená. Nečekala jsem, že budu takhle jezdit. Myslím, že se každým závodem ještě zlepšuju a já doufám, že v Novém Městě to bude nejlepší. Strašně se na to teším, budou tam zase super diváci a perfektní atmosféra."

To zkušenější Bára, která v únoru oslavila své jedenadvacátiny, nevstoupila do sezony s takovým optimismem jako Adéla.

"S probíhající sezonou asi spokojená být nemůžu a ani nejsem. Očekávala jsem něco lepšího, ale věřím, že nic není ztraceno. Rozhodla jsem se totiž dodělat bakalářský titul, takže moje forma je teď jako na houpačce. Semestr už ale brzo končí a já budu mít čas se připravit na všechny důležité závody, které letos ještě příjdou, včetně Nového Města," vysvětluje Barča, která má s Novým Městem už několikaleté zkušenosti, poprvé na zdejší trati startovala jako juniorka před čtyřmi lety. Naposledy pak vloni, kde se blýskla zejména pátým místem ve sprintu.

"Moc se po roce do Nového Města na Moravě zase těším, hlavně na fanoušky, kterých mi tam letos přijede snad více než loni. Ambice mám vždycky vysoké, ale to ke mě patří a vždycky nechám na trati naprosto všechno, co ve mě momentálně bude. Spokojená bych byla do top10. Budu bojovat, i když vím, že moje forma teď ještě není 100%..." oznamuje Barbora, někdejší gymnastka a lyžařka.ADÉLKA A BARČA, ČESKÉ NADĚJE NEDĚLNÍHO RÁNA