Aktuálně

AMBICE JSOU JEN TY NEJVĚTŠÍ, DIVÁCI SE MAJÍ NA CO TĚŠIT, ŘÍKÁ KULHAVÝ


Mezi novináře přijel v modro-černém dresu, téměř bez jediného loga až ho početná skupinka fotografů a žurnalistů přehlédla. “Teď jsem ho dostal, je to jen na trénink,” smál se Jaroslav Kulhavý, evidentně v dobré náladě. Zřejmě má proč, formu má dobrou a v neděli očekává útok na medaili.

Strašně rád bych se před domácími fanoušky ukázalJe tady asi nejlepší a nejhezčí okruh, co se týká SP, a tím pádem bych rád pozval diváky, protože je pro ně nejlépe udělaná, kdy můžou běhat mezi sekcemi. V lese je komentátor, je tam obrovská tribuna, jsou tam obrazovky. Je to perfektně zvládnuté, divácká kulisa a zabezpečení jsou špičkové,” pochvaloval si český šampion, který měl dnes volný den a i proto se nakonec rozhodl nestartovat ve večerním Short Tracku. “Rozhodl jsem se až dnes, v podstatě na poslední chvíli, závodil jsem ve středu a nerad bych, abych se tady dneska vystřílel. Neděle je pro mě hodně důležitá."

 
Ambice? "Asi ty nejvyšší. I když je to první závod svěťáku a člověk neví, co od sebe čekat, tak v minulosti jsem dokázal vyhrát a rád bych to zopakoval. Těžko říct, jak na tom budou soupeři, se kterými jsem se ještě letos nepotkal. Na Cape Epic bylo dost lidí, ale nedá se z toho nic usuzovat, je to jiný typ závodu. Uvidíme. Pocity jsou poslední dny dobré, ale poslední měsíc to nebylo ideální, hlavně co se týká tréninku, kvalitní příprava na cross country i kvůli alergii a astmatu nebyla ideální a pocity tomu odpovídaly. Možná to bylo falešné, možná ne… to uvidím asi až v neděli. Až poslední dny byly povzbudivé, ať už Pražské schody, nebo v pondělí na těžším tréninku. Snad se to vrací, kam má, a v neděli by to mělo klapnout,“ doufá Jaroslav a pevně věří v diváckou kulisu, za kterou Nové Město na Moravě obdivují všichni světoví bikeři.

 


AMBICE JSOU JEN TY NEJVĚTŠÍ, DIVÁCI SE MAJÍ NA CO TĚŠIT, ŘÍKÁ KULHAVÝ