Aktuálně

TRIALOVÁ HVĚZDA DANNY MACASKILL SE PŘEDSTAVÍ V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ


Slyšíte toto jméno poprvé? Pokud snad patříte mezi hrstku těch, kteří jméno jedenatřicetiletého Skota opravdu neznají, vězte, že tenhle chlapík je nejen hvězdou trialu, ale i Youtube. A pokud dorazíte na Světový pohár bikerů do Nového Města na Moravě, můžete jej poznat i osobně.

Dannyho videa mají miliónové počty zhlédnutí, po internetu se šíří jako mor. Možná vám už svítá.... možná jste už viděli Dannyho při některých jeho kouscích, nad kterými často zůstává rozum stát. Od roku 2009 - téměř pravidelně jednou za rok - představuje svá videa. 

To vůbec první video zveřejnil ve svých 23 letech, konkrétně 19. dubna 2009, je dlouhé 5:30 minut a jmenuje se Inspired Bicycles - Danny MacAskill April 2009. Je natočeno v okolí Edingburgu jeho spolubydlícím Davem Sowerbym a během jedné noci nasbíralo několik set tisíc zhlédnutí. Dnes, kdy jméno Danny Macaskill je ve světě cyklistiky obrovským pojmem, má video 38 milionů zhlednutí. Toto video mu změnilo život.

Od té doby se zrzavému sympaťákovi doslova změnil svět. Z bývalého mechanika kol v malém krámku v Edinburghu se stala star, která se dostala do New York Times, National Geographic, Sternu, Playboye a mnoha dalších věhlasných plátků.

Bylo jasné, že Danny má o svou budoucnost postaráno, pod svá křídla si ho stáhl Red Bull a tím se mu otevřel jiný svět. Hned v roce 2010 vyslal do světa další video, které, jak již název Way Back Home napovídá, mapuje Dannyho cestu po svém milovaném Skotsku. Téměř osmiminutové video opět posouvá biketrial jako takový, na úplně jinou úroveň. Snímek se opět dokázal vyšplhat na hranici 40 000 000 zhlédnutí.V roce 2012 si zahrál po boku Josepha Gordona-Levitta ve snímku nazvaném Expresní zásilka, pro natáčení reklamy po něm sáhl i Volkswagen.... Na videa Danny ale nezanevřel, kromě několika menších projektů, vzniklo v roce 2013 dosud nejúspěšnější video s názvem Imaginate. Projekt, o který se zasloužil Red Bull Media House, se připravoval dlouhých 18 měsíců. MacAskill zde totiž vystupuje jako hračka, která ožívá v představách malého chlapce. Dnes má toto video téměř 67 miliónů zhlédnutí.

V posledních době na sebe strhnul Danny pozornost, když v roce 2014 vzal filmaře z produkce Cut Media do Skotska na svůj rodný ostrov Sky, aby natočili video pojmenované The Ridge. To mělo během prvních pěti dnů na 10 milionů zhlédnutí! Vloni pak představil další parádu Wee Day Out - takovou netradiční vyjížďku skotským venkovem.

Ale dost slov, všechny Dannyho kousky dokonale ilustrují právě jeho videa, kterých najdete ještě mnohem víc na Youtube kanálu jeho pojízdné show DROP AND ROLL TOUR, se kterou přijede právě letos do Névého Města na Moravě! Spousta zajímavostí o téhle megastar naleznete i na Dannyho oficiálních stránkách www.dannymacaskill.co.uk.

Jedenatřicetiletý biker, kaskadér, sympaťák a showman se v Česku neobjeví poprvé. Český trialový mág Josef Dressler ho už před čtyřmi lety hostil na svém výukovém campu! Nyní se na ně můžete těšit i vy, představí se totiž v sobotu 20. května v Novém Městě na Moravě na několika exhibicích a autogramiádách. Sledujte příslušnou stránku našeho webu, kam budeme doplňovat věechny detaily Dannyho návštěvy SP, aby Vám nic neuniklo.TRIALOVÁ HVĚZDA DANNY MACASKILL SE PŘEDSTAVÍ V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ